Burze, grad i intensywny deszcz. Prognoza ostrzeżeń na dwa dni [POGODA]

Redakcja
14.05.2018 19:15
Burza
fot. Shutterstock.com

Burze nie opuszczają Polski - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W najbliższych dniach mieszkańcy południowego wschodu kraju mogą spodziewać się intensywnych opadów deszczu. Sprawdź najnowszą prognozę ostrzeżeń meteorologicznych na 15 i 16 maja. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz od 10 mm do 20 mm. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego. 

Pogoda na wtorek 15 maja 

Temperatura maksymalna od 18 st. do 21 st., a w rejonach podgórskich i nad samym morzem od 14 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

fotka

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a początkowo możliwe również zanikające burze. Lokalnie na południu kraju mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st. do 12 st., w rejonach podgórskich od 5 st. do 8 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Zobacz także

Pogoda na środę 16 maja 

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Na południowym wschodzie kraju opady ciągłe, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, i tam prognozowana suma opadów do 40 mm.

pogoda

Temperatura maksymalna od 13 st., 14 st. na południowym wschodzie i w obszarach podgórskich do 23 st. miejscami na północnym wschodzie i krańcach zachodnich kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków wschodnich, na pozostałym obszarze, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Kalendarz pylenia roślin, czyli podręcznik alergika. Kiedy pylą drzewa i trawy?

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG