Zamknij

Pogoda: atak zimy w weekend. Mróz, śnieg, utrudnienia na drogach

Redakcja
16.03.2018 22:37
Pogoda: atak zimy w weekend. Mróz, śnieg, utrudnienia na drogach
fot. PAP

Atak zimy w Polsce. Pomimo faktu, że jest połowa marca nad Wisłę wróciły minusowe temperatury, mróz i śnieg. Załamanie pogody poskutkowało w piątek wieczorem dużymi utrudnieniami w transporcie i gigantycznymi korkami. 

Prognoza pogody w połowie marca nie wygląda najlepiej. W piątek zaczął padać śnieg, a temperatury spadły poniżej zera. Weekend także zapowiada się mroźny.

W piątek wieczorem, ze względu na trudne warunki atmosferyczne, na ulicach utworzyły się gigantyczne korki. Także porty lotnicze, w tym lotnisko Chopina, walczy z atakiem zimy. 

IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw. 

Województwo lubelskie jest zagrożone intensywnym opadami śniegu 2. stopnia. Według IMGW przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść tutaj aż 25 cm. IMGW ostrzega, że trudna sytuacja pogoda może utrzymać się przez cały weekend.

Powrót zimy i mróz spowodował spore utrudnienia w transporcie już w piątek wieczorem. Na ulicach tworzą się gigantyczne korki, pociągi mają opóźnienia, a na dworcach w tłoku czeka wielu pasażerów.

Słuchacz Radia ZET poinformował nas, że zagrożeniem jest też "szklanka na drogach". "Moi rodzice jechali autem i obróciło ich o 180 stopni" - relacjonuje.

Służby bezpieczeństwa apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Temperatura w nocy może spaść od - 5 stopni w Katowicach do nawet - 11 stopni w Suwałkach. Na północy możliwe są niewielkie opady śniegu. Gorzej będzie na południu. Tam wystąpią początkowo opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu.

Na terenie całego kraju doszło do licznych wypadków i stłuczek. Chaos wdarł się na dworce i poczekalnie. Śnieg mocno poprószył w piątek. 

RadioZET.pl/KM