Zamknij

Pogoda. Przelotne opady śniegu. Miejscami rozpogodzenia

Redakcja
29.01.2019 07:01
Pogoda. Przelotne opady śniegu. Miejscami rozpogodzenia
fot. Shutterstock

We wtorek czekają nas przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Okresami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, rano na wschodzie kraju możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim porywisty, zachodni i południowo-zachodni, w górach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie duże. Miejscami na wybrzeżu, Pomorzu i we wschodniej połowie kraju słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -2°C, na Półwyspie Helskim około -1°C; na terenach podgórskich od -10°C do -7°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

PROGNOZA POGODY

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, jedynie początkowo duże i wtedy zanikające opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Po opadach nawierzchnie dróg i chodników śliskie. Temperatura minimalna -3°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, w drugiej części nocy skręcający na południowy i południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/BM