Zamknij

Pogoda. Przelotne opady. Miejscami nawet do 7 stopni Celsjusza

Redakcja
17.01.2019 06:54
Pogoda. Przelotne opady. Miejscami nawet do 7 stopni Celsjusza
fot. Shutterstock

W czwartek będzie pochmurno. Czekają nas także przelotne opady. Miejscami spodziewane są jednak przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 1°C na Podlasiu, około 5°C w centrum do 7°C na zachodzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie, Pomorzu oraz na obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C na Podlasiu, około 5°C w centrum do 7°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, przechodzące od zachodu kraju w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na Pomorzu prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm, w Sudetach o 5 cm. Na północy kraju opady śniegu będą miejscami ograniczać widzialność poniżej 300 m. Temperatura minimalna od -3°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, południowo-zachodni, na Pomorzu i wybrzeżu skręcający na północno-zachodni. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

PROGNOZA POGODY

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże, wieczorem możliwe większe przejaśnienia. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a nad ranem możliwy śnieg. Temperatura minimalna około 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM