Zamknij

Pogoda. Przelotne opady. Może zagrzmieć

Redakcja
08.09.2018 08:38
Pogoda. Przelotne opady. Może zagrzmieć
fot. Shutterstock

W sobotę pogodnie będzie jedynie na krańcach wschodnich i zachodnich. W Polsce centralnej wystąpią przelotne opady. Możliwe są też burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, a w pasie od wschodniego Pomorza, Warmii i Mazur po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. W czasie opadów deszczu i burz sumy opadu sięgające do 20 mm w Małopolsce, Kielecczyźnie i na Podkarpaciu, do 15 mm na w centrum i do około 10 mm na wschodnim Pomorzu i Warmii.

Temperatura maksymalna od 18 st.C na Podhalu i 19 st.C na Podkarpaciu oraz wybrzeżu do 24 st.C na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, jedynie na Podlasiu i Lubelszczyźnie wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.
W nocy zachmurzenie na ogół małe lub umiarkowane, we wschodniej połowie kraju okresami duże i tam słabe przelotne opady deszczu, początkowo również lokalne, zanikające burze. W drugiej połowie nocy silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st.C do 13 st.C, w kotlinach sudeckich około 8 st.C, 9 st.C, nad samym morzem około 14 st.C. Wiatr słaby, na zachodzie zmienny, na wschodzie z kierunków północnych. W czasie burz wiatr porywisty.

Prognoza pogody

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 23 st.C. Wiatr rano słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z możliwością przelotnych opadów deszczu. Nad ranem miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna około 13 st.C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

RadioZET.pl/PAP/BM