Zamknij

Mróz i 10 cm śniegu. Tak, to kwiecień. IMGW wydaje alerty

Redakcja
10.04.2019 18:34
Zima
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w znacznej części kraju. Temperatura może spaść nawet do -5 stopni. W niektórych rejonach Polski spadnie nawet 10 cm śniegu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował IMGW, na środę i noc ze środy na czwartek prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -5 st., a przy gruncie do -7 st. w województwach: zachodnio-pomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim oraz mazowieckim i warmińsko-mazurskim (bez wschodniej części).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność, a także śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Pogoda w czwartek. Nawet 10 cm śniegu 

W czwartek na północy oraz na południu i południowym wschodzie zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na północy przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Od Śląska po Podkarpacie i Lubelszczyznę okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Wysoko w Beskidach i Tatrach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.

Temperatura maksymalna od 6 do 9 st.; chłodniej na północy i w obszarach podgórskich, od 3 do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni i północny.

Zobacz także

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

RadioZET.pl/PAP/IMGW