Zamknij

Dzień i noc z przymrozkami w całej Polsce. IMGW wydaje alerty

15.04.2019 15:02
Dzień i noc z przymrozkami w całej Polsce. IMGW wydaje alerty
fot. Shutterstock

Pogoda w poniedziałek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w niemal całym kraju. Temperatura może spaść nawet do -4 stopni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował IMGW, na poniedziałek i noc z poniedziałku na wtorek prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -4 st., a przy gruncie do -6 st. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenia przed przymrozkami dla całej Polski oprócz wschodniej części województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność, a także śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

fot

Pogoda we wtorek, 16 kwietnia 

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie stopniowo od wschodu ku centrum wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu.

Temperatura maksymalna od 8°C na krańcach wschodnich do 13 st. na zachodzie. Nad morzem od 7 st. do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, wschodni i północno-wschodni.

Zobacz także

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego. Po południu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

RadioZET.pl/IMGW/PAP