Atak siarczystego mrozu. Tej nocy nawet 15 stopni na minusie

Redakcja
29.11.2018 15:55
Atak siarczystego mrozu. Tej nocy nawet 15 stopni na minusie
fot. Adam Wysocki/East News

Zima w Polsce nie odpuszcza. W nocy z czwartku na piątek temperatura powietrza spadnie do -15°C. Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, zachodnia Polska znajdować się będzie w zasięgu głębokiego niżu znad północnego Atlantyku, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostały obszar Polski pozostanie na skraju rozległego wyżu, którego centrum znad zachodniej Rosji przemieści się nad Kazachstan. Nad zachodnią Polskę napłynie ciepłe powietrze polarne morskie, pozostały obszar kraju pozostanie w napływającym z północy, mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Pogoda. Mróz w nocy 

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego. Na Pomorzu Zachodnim nad ranem słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, możliwe marznące opady powodujące gołoledź.

fot

Temperatura minimalna od -11°C, -8°C w województwach wschodnich, około -6°C w centrum do -1°C na zachodzie i 1°C na zachodnim wybrzeżu. W obszarach podgórskich Karpat od -13°C do -10°C, lokalnie -15°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na Przedgórzu Sudeckim i Pomorzu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu wschodnim dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-wschodni i południowy.

Zobacz także

Pogoda w piątek 30 listopada 

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, na krańcach zachodnich przechodzących w opady deszczu. Przejściowo możliwe marznące opady powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -6°C, -4°C na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, -1°C w centrum, do 3°C na krańcach zachodnich.

Wiatr umiarkowany, porywisty, na Przedgórzu Sudeckim także dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu wschodnim dość silny, początkowo silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, stopniowo słabnący, południowo-wschodni i południowy.

RadioZET.pl/PAP/DG