Zamknij

Atak siarczystego mrozu. Tej nocy nawet 16 stopni na minusie

Redakcja
06.01.2019 15:21
Zima
fot. PAP

Pogoda w niedzielę. IMGW wydał 6 stycznia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla 11 powiatów województwa podlaskiego. Temperatura może spaść do -16 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżeniem objęte zostały powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, moniecki, sejneński, sokólski, suwalski, Suwałki.

IMGW informuje, że prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16 st. do -11 st. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -7 st. do -4 st. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h.

Ostrzeżenia obowiązywać będą od godz. 22.00 6 stycznia (niedziela) do godz. 10.00 7 stycznia (poniedziałek).

Pogoda w nocy 

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, w pasie dzielnic centralnych także zachmurzenie małe. Miejscami na południu i wschodzie oraz na północnym zachodzie kraju, słabe opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna na terenach nie objętych ostrzeżeniami IMGW od -6 stopni Celsjusza w centrum do 2 stopni na zachodnim wybrzeżu. W rejonach podgórskich Karpat od -18 do -15 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni.

POGODA

Zobacz także

W poniedziałek 7 stycznia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na północnym zachodzie także deszczu ze śniegiem, a na wybrzeżu opady deszczu. Na Pomorzu i Kujawach możliwe opady marznące, powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -6 st. na południowym wschodzie, -2 st. w centrum do 3 st. na zachodzie i 4 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG