Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Atak siarczystego mrozu. Tej nocy nawet 16 stopni na minusie

06.01.2019 15:21
xxx wiadomosci

Pogoda w niedzielę. IMGW wydał 6 stycznia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla 11 powiatów województwa podlaskiego. Temperatura może spaść do -16 stopni Celsjusza. 

Zima fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżeniem objęte zostały powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, moniecki, sejneński, sokólski, suwalski, Suwałki.

IMGW informuje, że prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16 st. do -11 st. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -7 st. do -4 st. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h.

Ostrzeżenia obowiązywać będą od godz. 22.00 6 stycznia (niedziela) do godz. 10.00 7 stycznia (poniedziałek).

Pogoda w nocy 

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, w pasie dzielnic centralnych także zachmurzenie małe. Miejscami na południu i wschodzie oraz na północnym zachodzie kraju, słabe opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna na terenach nie objętych ostrzeżeniami IMGW od -6 stopni Celsjusza w centrum do 2 stopni na zachodnim wybrzeżu. W rejonach podgórskich Karpat od -18 do -15 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni.

POGODA

W poniedziałek 7 stycznia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na północnym zachodzie także deszczu ze śniegiem, a na wybrzeżu opady deszczu. Na Pomorzu i Kujawach możliwe opady marznące, powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -6 st. na południowym wschodzie, -2 st. w centrum do 3 st. na zachodzie i 4 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG 

Oceń