Zamknij

Halny szaleje w Tatrach. Ponad 1700 odbiorców bez prądu. IMGW wydaje alerty

Redakcja
02.02.2019 09:46
Halny szaleje w Tatrach. Ponad 1700 odbiorców bez prądu. IMGW wydaje alerty
fot. Pawel Murzyn/East News

Pogoda w sobotę, 2 lutego 2019. IMGW wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami w północno-wschodniej Polsce. Z kolei ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązują na południu i  w południowo-wschodniej części kraju.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym wiatrem dotyczy województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. 

''Obserwuje i przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami do 100 km/h, z południa'' - napisano w komunikacie IMGW. 

Silny wiatr dał się we znaki mieszkańcom południa Polski minionej nocy. Ponad 1700 odbiorców zostało pozbawionych dostaw prądu - podały służby kryzysowe wojewody śląskiego. Awarie dotknęły mieszkańców powiatu bielskiego.

Z kolei dla mieszkańców województw: podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego, IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed mogącymi wystąpić w sobotę na tych ternach marznącymi opadami. 

Pogoda: wzrost temperatur w Polsce 

W sobotę 2 lutego 2019 roku w ciągu dnia na południu i w centrum kraju odczujemy powiew wiosny. Gdzieniegdzie należy spodziewać się opadów deszczu. Wysoko w Karpatach słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 1°C na Suwalszczyźnie do 6°C w centrum kraju i 12°C miejscami na południu, w rejonie oddziaływania wiatru halnego 13°C.

Zobacz także

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady deszczu. temperatura maksymalna 7°C. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG