Zamknij

Pogoda. Silny wiatr i opady deszczu. Miejscami spadnie śnieg

Redakcja
24.10.2018 07:30
Pogoda. Silny wiatr i opady deszczu. Miejscami spadnie śnieg
fot. Shutterstock

W środę w całym kraju silny wiatr i opady deszczu. Miejscami możliwe także opady śniegu. Na termometrach od 3°C na Podhalu do 11°C na Dolnym Śląsku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę na wschodzie i południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze na ogół małe lub umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W całym kraju przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i na południu również deszczu ze śniegiem, a w Sudetach i w Karpatach i przejściowo na Podhalu śniegu. Miejscami na wschodzie możliwe słabe burze. Na północnym wschodzie i Podkarpaciu przewidywana wysokość opadów sięgać będzie 10 mm. Temperatura maksymalna od 3°C na Podhalu do 11°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 85 km/h we wschodniej połowie kraju i 70 km/h miejscami na zachodzie, w rejonie Zatoki Gdańskiej do 95 km/h, a w Sudetach do 100 km/h, z północnego zachodu.

W nocy na wschodzie i zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze małe lub umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Na wschodzie przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem; w drugiej połowie nocy na zachodzie słabe opady deszczu; w Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C na Podhalu do 8°C na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, tylko na północy okresami słaby, północno-zachodni i zachodni. Okresami porywy wiatru: do 70 km/h na południowym wschodzie, do 65 km/h na wschodzie i na wybrzeżu, do 45 km/h na zachodzie.

PROGNOZA POGODY

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7°C. Wiatr dość silny, okresami silny i porywisty, od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 85 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 3°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM