Zamknij

Pogoda. Słonecznie w całym kraju

Redakcja
12.10.2018 07:16
Pogoda. Słonecznie w całym kraju
fot. Shutterstock

W piątek na terenie całego kraju słoneczna pogoda. Temperatura sięgnie nawet 24°C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 17°C, 18°C na północnym wschodzie i na Podhalu, 21°C w centrum, do 24°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim porywisty, w partiach szczytowych Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Miejscami na Mazurach i na Podlasiu mgła ograniczająca widzialność do 200 m i wtedy wzrost zachmurzenia do dużego. Na południu kraju, a zwłaszcza od Górnego Śląska i Małopolski po Podkarpacie, liczne i gęste mgły, ograniczające widzialność do 100 m, w rejonie mgieł zachmurzenie całkowite. Temperatura minimalna od 2°C na Suwalszczyźnie, 7°C w centrum, do 11°C na Ziemi Lubuskiej i na zachodnim wybrzeżu. Na południowym wschodzie, w zagłębieniach terenu, spadki temperatury do 1°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Prognoza pogody

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 6°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/BM