Zamknij

Pogoda. Słoneczny, ale chłodny dzień

Redakcja
29.11.2018 07:21
Pogoda. Słoneczny, ale chłodny dzień
fot. Pixabay

Czwartek będzie słoneczny, ale dość chłodny. Na termometrach od -4°C na wschodzie, około -2°C w centrum do 3°C na południowym zachodzie, chłodniej na Podhalu: -6°C. Miejscami silny wiatr, który spotęguje uczucie chłodu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek będzie zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, jedynie na krańcach zachodnich i początkowo na północnym wschodzie okresami duże. Na wschodzie i północnym wschodzie początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m i osadzająca szadź. Temperatura maksymalna od -4°C na wschodzie, około -2°C w centrum do 3°C na południowym zachodzie, chłodniej na Podhalu: -6°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, w porywach na północnym zachodzie do 60 km/h, a nad morzem do 70 km/h, południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego. Na Pomorzu Zachodnim nad ranem słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, możliwe marznące opady powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -11°C, -8°C w województwach wschodnich, około -6°C w centrum do -1°C na zachodzie i 1°C na zachodnim wybrzeżu. W obszarach podgórskich Karpat od -13°C do -10°C, lokalnie -15°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na Przedgórzu Sudeckim i Pomorzu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu wschodnim dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-wschodni i południowy.

PROGNOZA POGODY

W Warszawie w czwartek zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna -2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -7°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/BM