Zamknij

Pogoda. Słoneczny, ale chłodny dzień

Redakcja
21.01.2019 06:43
Pogoda. Słoneczny, ale chłodny dzień
fot. Shutterstock

W poniedziałek czeka nas słoneczny, ale stosunkowo chłodny dzień. Rano lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -4°C miejscami na wschodzie do 1°C nad morzem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek w kraju zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże, początkowo na północnym wschodzie, a w ciągu dnia na zachodzie z licznymi rozpogodzeniami. Rano lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północy i wschodzie okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C miejscami na wschodzie do 1°C nad morzem, w obszarach podgórskich od -8°C do -4°C. Wiatr przeważnie słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W północnej połowie kraju miejscami słabe opady śniegu. Lokalnie, głównie w obniżeniach terenu na południu, marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -12°C na południu do -2°C nad morzem, na Pogórzu Karpackim lokalnie od -18°C do -14°C, w kotlinach sudeckich od -13°C do -10°C. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, a nad morzem również porywisty, z kierunków południowych.

PROGNOZA POGODY

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -1°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna około -5°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

RadioZET.pl/PAP/BM