Pogoda. Słoneczny piątek. Temperatura nawet do 20°C

Redakcja
05.10.2018 07:01
Pogoda. Słoneczny piątek. Temperatura nawet do 20°C
fot. Shutterstock

W piątek czeka nas pogodny i słoneczny dzień. Temperatura od 14°C na Suwalszczyźnie do 20°C na Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek zachmurzenie małe, jedynie na północy i północnym wschodzie umiarkowane i okresami duże. Na Pomorzu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C na Suwalszczyźnie, około 17°C na przeważającym obszarze kraju, do 20°C na Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i południu kraju okresami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północnym wschodzie okresami umiarkowane. Temperatura minimalna od 3°C na wschodzie do 8°C na przeważającym obszarze; cieplej nad morzem i lokalnie na południu kraju: od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach dość silny, na południu kraju w porywach do 65 km/h, południowy. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h.

Prognoza pogody

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 18°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy na ogół zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 7°C. Wiatr przeważnie słaby, południowy.

RadioZET.pl/PAP/BM