Pogoda. Słoneczny początek tygodnia

Redakcja
01.10.2018 07:08
Pogoda. Słoneczny początek tygodnia
fot. Shutterstock

Pomimo przelotnych opadów poniedziałek będzie słoneczny. Czeka nas dzień z temperaturą od 14 do 20 stopni Celsjusza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, popołudniu i wieczorem na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. na północy kraju do 17 st. na południu i południowym wschodzie. W miejscowościach podgórskich nieco chłodniej, od 12 do 14 st. Wiatr przeważnie słaby, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu, w Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. opady śniegu. Nad morzem możliwe słabe burze. Temperatura minimalna od 4 do 8 st. Wiatr na wschodzie kraju słaby, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, a w górach i nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Prognoza pogody

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna około 7 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM