Zamknij

"Yvette" uderza w Polskę! Czekają nas deszcz ze śniegiem i porywisty wiatr

Redakcja
30.12.2018 14:32
Deszcz
fot. Pixabay

Deszczowy front "Yvette" właśnie dotarł do Polski znad Danii i przemieszcza się od strony Bałtyku. Związane z nim prognozy pogody raczej nie napawają nas optymizmem. 

Niż określany mianem "Yvette", przedarł się już znad południowej Skandynawii i dotarł do Bałtyku, skąd przemieszczać się będzie wgłąb terytorium Polski. Efektem ma być zachmurzenie na terenie całego kraju. 

Jak podaje Onet, opady deszczu wystąpią w województwach: opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Trzeba też pogodzić się z silnym i porywistym wiatrem.

Zobacz także

Jak podawaliśmy już wcześniej, uważać powinni przede wszystkim kierowcy, gdyż pogorszenie pogody związane z intensywnymi opadami deszczu (gdzieniegdzie ze śniegiem), może sprawić, że drogi będą śliskie. 

"Temperatura będzie wynosić od trzech stopni Celsjusza w Rzeszowie, Białymstoku, Olsztynie i Łodzi przez 4-5 stopni w Krakowie, Kielcach, Warszawie czy Opolu. Najcieplej będzie we Wrocławiu i Poznaniu. Tam temperatura wzrośnie do sześciu stopni Celsjusza" - czytamy w Onecie. 

RadioZET.pl/Onet.pl/MP