Zamknij

Pogoda. W całym kraju opady śniegu i marznącego deszczu

Redakcja
13.02.2019 06:50
Pogoda. W całym kraju opady śniegu i marznącego deszczu
fot. Pixabay

W środę czekają nas opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C, 4°C na wschodzie do 5°C, 8°C na zachodzie kraju. Miejscami powieje silny wiatr.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę będzie zachmurzenie duże, na północy kraju większe przejaśnienia. Na wschodzie i południu opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, na pozostałym obszarze opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C, 4°C na wschodzie do 5°C, 8°C na zachodzie kraju, jedynie na krańcach południowo-wschodnich od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wschodzie oraz na Pomorzu w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni, miejscami na południowym wschodzie powodować może zawieje śnieżne. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 60 km/h, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Z wyjątkiem Podlasia opady deszczu lub mżawki. Na krańcach południowo-wschodnich opady także deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie na Podhalu marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od 1°C do 5°C, jedynie na Podhalu i Podlasiu spadki do -1°C. Wiatr na ogół umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Karpat wiatr w porywach do 85 km/h, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

PROGNOZA POGODY

W Warszawie w środę zachmurzenie duże. Opady śniegu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem, a po południu także deszcz. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM