Zamknij

Pogoda. W środę ciepło i deszczowo

Redakcja
12.09.2018 07:04
Pogoda. W środę ciepło i deszczowo
fot. Shutterstock

W środę czeka nas rozpogodzenie głównie na południu kraju i w centralnej Polsce. Miejscami temperatura wzrośnie nawet do 29°C. W pozostałej części kraju należy spodziewać się opadów deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę na północy kraju będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20–23°C miejscami na Pomorzu i Warmii do 26–28°C w centrum i 30°C na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, chłodniej na wybrzeżu: od 17 do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy ze środy na czwartek na północy i zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami niewielkie opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w centrum nad ranem miejscami wzrost zachmurzenia do dużego. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na terenach podgórskich, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 do 16°C, chłodniej lokalnie na Pomorzu – około 10°C. Wiatr na ogół słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, głównie z kierunków północnych i zachodnich.

Prognoza pogody

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 26°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 14°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM