\' : \'extension/ezmultiupload/design/standard/override/templates/node/view/line_thumbnail.tpl\'))))' )); ?>

Wichury szaleją nad Polską. RCB: Tysiące odbiorców bez prądu

Redakcja
03.01.2019 09:12
Wichury szaleją nad Polską. RCB: Tysiące odbiorców bez prądu
fot. PAP

W związki z awariami sieci energetycznej spowodowanymi silnym wiatrem bez prądu jest 1 595 odbiorców na terenie 4 województw - poinformował w czwartek rano zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Z tego samego powodu w środę prądu nie miało 3 896 odbiorców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Według stanu na godz. 6.00 bez prądu pozostaje 1 595 odbiorców na terenie 4 województw: pomorskiego – 785, podkarpackiego – 390, warmińsko-mazurskiego – 360 i zachodniopomorskiego – 60" - napisał na Twitterze Świszcz.

W środę według informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w wyniku silnego wiatru bez prądu było 3 896 odbiorców: w woj. pomorskim - 2 078, zachodniopomorskim - 1 418, a warmińsko-mazurskim - 400.

W województwie pomorskim ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem obowiązują w powiecie słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, gdańskim, malborskim, nowodworskim, sztumskim i tczewskim. Na tych terenach przewiduje się wystąpienie silnego, północnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h.

Zobacz także

Według prognozy gdyńskiego Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB silny wiatry w Pomorskiem występować będzie w czwartek do ok. południa.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Komentarze