Zamknij

Pogoda. Wiele rozpogodzeń. Miejscami silny wiatr

Redakcja
28.11.2018 07:34
Pogoda. Wiele rozpogodzeń. Miejscami silny wiatr
fot. Pixabay

W środę czekają nas rozpogodzenia. Nie należy się jednak spodziewać znaczącego wzrostu temperatury. W większości kraju nie przekroczy ona 0°C. Miejscami możliwy jest silny wiatr.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę na Pogórzu Karpackim i w Karpatach zachmurzenie duże i okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, jedynie rano, głównie w obszarach występowania mgieł, duże. Na Warmii możliwe niewielkie opady śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów i osadzające szadź. Temperatura maksymalna od -3°C na Podlasiu i w miejscowościach podgórskich, około 0°C w centrum, do 2°C na północnym zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w Karpatach zachmurzenie przeważnie duże i niewielkie opady śniegu. Na krańcach północno-wschodnich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów i osadzające szadź. Temperatura minimalna od -13°C na Podlasiu i w rejonach podgórskich Karpat, -7 st. w centrum do 0°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, na wybrzeżu zachodnim nad ranem okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni i wschodni.

PROGNOZA POGODY

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane. Rano możliwa marznąca mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/BM

C