Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pogoda we wtorek. Będzie ładnie!

19.09.2017 08:50
xxx wiadomosci

Jaka pogoda czeka nas we wtorek, 19 września?

Pogoda we wtorek. Będzie ładnie! fot. Wikipedia

Jak podało IMGW, Europa zachodnia i centralna oraz północne krańce Skandynawii będą w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominować będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Znaczna część Polski dostanie się pod wpływ klina wyżu znad Atlantyku. Po południu nad południe kraju zacznie nasuwać się niż znad południowej Europy. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie wolno spadać.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu zachmurzenie miejscami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. W południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 15 st. do 18 st., w rejonach podgórskich od 12 st. do 14 st.. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda będzie spokojniejsza niż poniedziałkowa. IMGW wydał tylko jedno ostrzeżenie – w województwie opolskim w związku z intensywnymi opadami deszczu (ostrzeżenie pierwszego stopnia).

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl

Oceń