Pogoda we wtorek. Będzie ładnie!

Redakcja
19.09.2017 08:50
Pogoda we wtorek. Będzie ładnie!
fot. Wikipedia

Jaka pogoda czeka nas we wtorek, 19 września?

Jak podało IMGW, Europa zachodnia i centralna oraz północne krańce Skandynawii będą w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominować będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Znaczna część Polski dostanie się pod wpływ klina wyżu znad Atlantyku. Po południu nad południe kraju zacznie nasuwać się niż znad południowej Europy. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie wolno spadać.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu zachmurzenie miejscami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. W południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 15 st. do 18 st., w rejonach podgórskich od 12 st. do 14 st.. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda będzie spokojniejsza niż poniedziałkowa. IMGW wydał tylko jedno ostrzeżenie – w województwie opolskim w związku z intensywnymi opadami deszczu (ostrzeżenie pierwszego stopnia).

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl