Pogoda. Zachmurzenie i przelotne opady

Redakcja
07.09.2018 07:04
Pogoda. Zachmurzenie i przelotne opady
fot. Pixabay

W piątek czeka nas zachmurzenie. Miejscami należy spodziewać się przelotnych opadów, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach wschodnich i południowym wschodzie okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, a w Karpatach możliwe burze. Pod wieczór wzrost zachmurzenia do dużego także na krańcach zachodnich, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm.

Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, szybko zanikające. Temperatura maksymalna przeważnie od 23 do 25°C, cieplej na zachodzie i lokalnie w centrum i na Kujawach: do 26°C, a najchłodniej na krańcach południowo-wschodnich: od 18 do 22°C. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz wiatr silniejszy, w porywach do 60 km/h.

Prognoza pogody

W Warszawie w piątek zachmurzenie początkowo małe, później wzrastające do umiarkowanego, okresami do dużego. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 26°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Silne zamglenia. Temperatura minimalna 14°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25°C. Wiatr rano słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM