Zamknij

Zima tak łatwo nie odpuści. Wrócą chmury i deszcz ze śniegiem

Redakcja
16.02.2019 20:56
Zima tak łatwo nie odpuści. Wrócą chmury i deszcz ze śniegiem
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W sobotę słońce i dodatnie temperatury rozpieszczały mieszkańców w niemal całym kraju. Mogłoby się wydawać, że to przedwiośnie, ale na horyzoncie już widać gęste chmury.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Stosunkowo wysoka, jak na luty, temperatura wiąże się niestety z roztopami. Ostrzega przed nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty pierwszego stopnia obowiązują  do końca weekendu w południowych powiatach województw: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

Zobacz także

Wiosenną aurą będziemy się cieszyć jeszcze maksymalnie trzy dni. W połowie przyszłego tygodnia na północy kraju pojawią się intensywne opady deszczu, a temperatura spadnie o co najmniej kilka stopni. W czwartek pochmurno będzie już w całym kraju. Jak przewidują synoptycy, lokalnie może spaść nawet 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. 

Mokro będzie zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej. Z kolei w rejonach północno-wschodnich z nieba spadnie deszcz ze śniegiem. Co więcej, w nocy spodziewane są lekkie przymrozki. To oznacza, że na drogach może zrobić się niebezpiecznie.

RadioZET.pl/IMGW/TVN Meteo/MK