Zamknij

Ponad 2 metry śniegu na Kasprowym. Widoki zapierające dech w piersiach [ZDJĘCIA]

Redakcja
07.01.2019 11:08
Ponad 2 metry śniegu na Kasprowym. Widoki zapierające dech w piersiach [ZDJĘCIA]
fot. Albin Marciniak/East News

Już 220 cm śniegu leży na Kasprowym Wierchu. W poniedziałek pułap chmur zalega poniżej tatrzańskich szczytów, gdzie w końcu pojawiło się słońce. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek rano w Tatrach przestał padać śnieg i zaświeciło słońce. Z Zakopanego w poniedziałek rano można było podziwiać ośnieżony regiel dolny, a niski pułap chmur przysłaniał szczyty, które w miarę upływu dnia według prognoz powinny się odsłonić. W Tatrach panuje duży mróz. Na Kasprowym Wiechu jest -14 st. a Dolinie Pięciu Stawów Polskich -16 st. C.

W całych Tatrach obowiązuje czwarty, wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że sytuacja jest niebezpieczna, a lawiny mogą schodzić samoczynnie. Z uwagi na zagrożenie lawinowe w sobotę zostało zamknięte schronisko w Dolinie Kondratowej. Odcięte od świata są tez schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, nad Morskim Okiem i w Dolinie Roztoki.

Zobacz także

Według prognoz czwarty stopień zagrożenia lawinowego ma obowiązywać do czwartku, jednak sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez ratowników TOPR, którzy podejmą stosowne decyzje.

RadioZET.pl/PAP/DG