Zamknij

Śnieg, deszcz i mróz. Nadciąga zmiana pogody. IMGW wydaje ostrzeżenia

Redakcja
21.02.2019 23:29
Śnieg, deszcz i mróz. Nadciąga zmiana pogody. IMGW wydaje ostrzeżenia
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W nocy z czwartku na piątek nastąpi zmiana pogody. Temperatura miejscami spadnie nawet o kilkanaście stopni w ciągu kilku godzin - ostrzega IMGW. Deszcz będzie szybko zamarzał, dlatego drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez wyż znad centrum Bałtyku, który znajduje się w chłodnej arktycznej masie powietrza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem pierwszego stopnia dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i podkarpackiego.

Pogoda w piątek, 22 lutego

W nocy temperatura minimalna wyniesie od -4 st. do -7 st. na przeważającym terenie kraju, a około -9 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu. W dolinach sudeckich i karpackich spadek temperatury do -12 st., -10 st. Wiatr na przeważającym terenie słaby, z kierunków zmieniających się, na południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków północnych.

Zobacz także

Natomiast w piątek na południowym wschodzie mają być słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. na Podkarpaciu, około 0 st. w centrum do 4 st. na Pomorzu Zachodnim, w dolinach karpackich około -8 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu i południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

RadioZET.pl/PAP/DG