Zamknij

Prezenter pogody może trafić do więzienia. Usłyszał 9 zarzutów

Redakcja
27.04.2018 12:03
Pogodynek TVP Jacek S
fot. YouTube screen

Jacek S., prezenter pogody w TVP, usłyszał dziewięć zarzutów za wyprowadzenie majątku jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie — podaje „Super Express”. Gwiazda Telewizji Polskiej może spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jacek S. to polski aktor i prezenter. W 1984 ukończył PWST w Warszawie. Od 1991 do 2017 był prezenterem prognozy pogody w Panoramie. Mężczyzna występował też w serialu „W labiryncie”. 

Pogodynek poza pracą w telewizji działał w Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie, która w 2014 roku ogłosiła upadłość. Według Prokuratury Okręgowej w Warszawie Jacek S. jako członek zarządu w latach 2012-2014 razem z dziewięcioma innymi jej członkami dopuścił się niegospodarności oraz działania na szkodę majątkową spółdzielni. W wyniku tych działań spółdzielnia upadła, a jej straty wyniosły blisko 40 mln zł. 

Zobacz także

Jak dowiedział się „Super Express”, Jacek S. jest oskarżony o popełnienie dziewięciu przestępstw. Pod koniec marca 2018 r. do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął akt oskarżenia.

Z akt sprawy wynika, że Jacek S. wyrządził spółdzielni szkody majątkowe na kwotę ponad 9 mln zł.

W czerwcu 2017 roku Jacek S. został zawieszony w pełnieniu obowiązków dla TVP przez dyrektora TAI. Prezenter unika komentowania tej sprawy i do tej pory nie zajął stanowiska.

RadioZET.pl/Super Express/DG