Zamknij

Agnieszka Kotulanka została pochowana pod innym nazwiskiem

Redakcja
28.02.2018 17:04
Agnieszka Kotulanka została pochowana pod innym nazwiskiem
fot. PAP

Na cmentarzu w Legionowie odbył się pogrzeb lubianej przez miliony widzów Agnieszki Kotulanki. Aktorka spoczęła u boku swojego ojca Józefa Kotuły, jednak na nagrobku nie znalazło się żadne z tych nazwisk. Wielu obecnych na pogrzebie zastanawiało się jaki jest tego powód.

Gwiazda serialu „Klan” przez kilkanaście lat była w związku małżeńskim z aktorem Jackiem Sas-Uhrynowskim, który szerszej publiczności znany był z roli w filmie „C.K. Dezerterzy”. Para miała dwoje dzieci – 33-letniego dzisiaj Michała, oraz 31-letnią Katarzynę.

Nie zmieniła nazwiska po byłym mężu

Po rozwodzie aktorka stwierdziła, że nie będzie zmieniała nazwiska i formalnie do śmierci nazywała się Agnieszka Sas-Uhrynowska. Mimo tego w filmach i serialach, w których grała wolała być znana jako Kotulanka. W nekrologu w „Gazecie Wyborczej” jej dzieci użyły połączenia dwóch nazwisk swojej mamy, pisząc o śmierci Agnieszki Sas-Uhrynowskiej Kotulanki. Takie nazwisko będzie widniało na płycie nagrobnej na cmentarzu w Legionowie.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Emocje na pogrzebie

Na pogrzebie obecni byli wszyscy bliscy zmarłej aktorzy, zarówno członkowie rodziny, jak i koledzy po fachu. Doszło nawet do drobnych ekscesów, gdy wieniec składał aktor Paweł Wawrzecki, z którym Kotulanka miała w przeszłości głośny romans i przez lata (do 2005 r.) żyli w nieformalnym związku.

Zdjęcia z pogrzebu popularnej aktorki:

RadioZET.pl/strz