Zamknij

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Rodzina przekazała szczegóły

20.07.2020 23:17
Andrzej Strzelecki
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Strzelecki zmarł w piątek 17 lipca. Pogrzeb aktora i reżysera, pedagoga, byłego rektora Akademii Teatralnej w Warszawie odbędzie się 24 lipca w Domu Przedpogrzebowym na stołecznym Cmentarzu Powązki Wojskowe.

Andrzej Strzelecki zmarł w piątek rano w otoczeniu najbliższych. Miał 68 lat. Reżyser, aktor teatralny i filmowy, pedagog, w latach 2008-16 rektor Akademii Teatralnej w Warszawie przegrał walkę z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli.

Andrzej Strzelecki był autorem scenariuszy sztuk i musicali. W 1974 r. ukończył wydział aktorski warszawskiej PWST, a w 1978 r. - wydział reżyserski. W 2004 r. zdobył tytuł profesora sztuk teatralnych. Popularność przyniosły mu role filmowe ("Przepraszam, czy tu biją?", "W pustyni i w puszczy", "Rozmowy nocą", "1920 Bitwa Warszawska", "Pół wieku poezji później"), oraz serialowych ("Kuchnia polska", "Przeprowadzki", "Klan", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe").

Strzelecki był aktywnym członkiem Związku Artystów Scen Polskich. W 2002 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2011 r. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Słynął też ze swojego zamiłowania do gry w golfa - był członkiem zarządu Polskiego Związku Golfa.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego?

Uroczystości pogrzebowe zmarłego 17 lipca Andrzeja Strzeleckiego odbędą się 24 lipca w Domu Przedpogrzebowym na stołecznym Cmentarzu Powązki Wojskowe. Nekrolog zamieściła w poniedziałek na swojej stronie internetowej Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Jak powiadomiła rodzina zmarłego artysty, po uroczystościach pogrzebowych nastąpi odprowadzenie do grobu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Andrzej Strzelecki napisał przed śmiercią piosenkę. Utwór chwyta za serce 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP