Zamknij

Grzegorz Miecugow spocznie na warszawskich Powązkach

Redakcja
29.08.2017 16:41
Grzegorz Miecugow spocznie na warszawskich Powązkach
fot. PAP

Ceremonia pogrzebowa Grzegorza Miecugowa rozpocznie się w piątek 1 września o godzinie 11.00 na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Dziennikarz zmarł w sobotę 26 sierpnia w wieku 61 lat.

Grzegorz Miecugow urodził się 22 listopada 1955 roku w Krakowie. Był synem krakowskiego dziennikarza Bruno Miecugowa. 

Miecugow rozpoczynał swoją karierę medialną w programie III Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję "Zapraszamy do Trójki". Następnie związał się z telewizją TVP, gdzie był m.in. prezenterem i wydawcą "Wiadomości". Później współtworzył TVN (od 1997 r.) i jeden z jego sztandarowych programów - "Fakty". Początkowo prowadził jego weekendowe wydania. Od 2005 r. był jednym z gospodarzy "Szkła kontaktowego" w TVN24. W tej samej telewizji prowadził wywiady w programie "Inny Punkt Widzenia".

Przeczytaj więcej! Grzegorz Miecugow o chorobie, którą na chwilę udało się mu pokonać

Miecugow prowadził też pierwszą serię popularnego reality show "Big Brother", którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów.

Ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Deklarował z humorem, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku. Miecugow przez ostatnie kilkanaście lat uczył dziennikarstwa - na stałe związał się z Collegium Civitas.

RadioZET.pl/PAP/DG