Zamknij

Uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. Znamy termin żałoby narodowej

Redakcja
12.02.2019 12:58
Jan Olszewski
fot. PAP

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego potrwa od północy z czwartku na piątek do godz. 19 w sobotę. Uroczystości pogrzebowe byłego premiera będą dwudniowe – piątek i sobota. Miejscem pochówku będą Powązki Wojskowe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Odszedł w ostatnich dniach wielki Polak, wielki patriota, były premier Jan Olszewski, dlatego uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy. Organizatorem pogrzebu będzie KPRM, jako że wśród wielu aktywności społecznych i politycznych Jan Olszewski był też prezesem Rady Ministrów – mówił Dworczyk podczas wtorkowego briefingu.

Pogrzeb Jana Olszewskiego

Uroczystości pogrzebowe będą dwudniowe i odbędą się w najbliższy piątek i sobotę. Miejscem pochówku premiera Olszewskiego będą Powązki Wojskowe. Wszystkie szczegóły związane z przygotowaniem uroczystości pogrzebowych zostały opracowane w porozumieniu z rodziną.

Michał Dworczyk, odnosząc się do harmonogramu uroczystości pogrzebowych, poinformował, że w piątek o godz. 9 do KPRM zostanie przywieziona trumna z ciałem Jana Olszewskiego i zostanie ona wystawiona w hallu KPRM.

– Między godz. 10 a 19 w najbliższy piątek będzie można [...] oddać hołd śp. premierowi Olszewskiemu w hallu KPRM – powiedział Dworczyk.

Żałoba narodowa po Janie Olszewskim 

– Została podjęta decyzja pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą, że żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego będzie miała miejsce w piątek i w sobotę: od północy w nocy z czwartku na piątek do godz. 19 w sobotę – ogłosił szef KPRM we wtorek na konferencji prasowej. 

RadioZET.pl/PAP/DG