Zamknij

Pogrzeb Janusza Dzięcioła. Manuela ze łzami w oczach żegnała zwycięzcę Big Brothera

12.12.2019 16:39

Pogrzeb Janusza Dzięcioła. Na cmentarzu parafialnym w olsztyńskiej dzielnicy Gutkowo pochowano byłego posła Platformy Obywatelskiej oraz zwycięzcę pierwszej polskiej edycji programu ''Big Brother''. Ceremonia miała charakter państwowy. Na pogrzeb Janusza Dzięcioła przybyła też Manuela Michalak.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Janusz Dzięcioł zginął w piątek rano w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. Z nieoficjalnych informacji przekazywanych przez media wynika, że jedną z hipotez, które biorą pod uwagę śledczy, jest oślepienie byłego posła PO, kierującego citroenem C5, przez słońce. Widoczność mogła utrudniać także mgła.

Zobacz także

Pogrzeb Janusza Dzięcioła. Manuela żegnała zwycięzcę ''Big Brothera''

Janusz Dzięcioł z woli rodziny został pochowany na cmentarzu parafialnym w podolsztyńskim Gutkowie. Dzięcioła żegnały delegacje straży miejskiej ze Świecia i Brodnicy, kilku parlamentarzystów, delegacja Straży Marszałka Sejmu i marszałek woj. warmińsko-mazurskiego. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski miał na pogrzebie urzędowy miejski łańcuch. W pogrzebie brała udział kompania honorowa wojska oraz kilka pocztów sztandarowych.

Przybyła też Manuela Michalak, która z Dzięciołem brała udział w programie ''Big Brother''.

mid-19c12161
fot. PAP

Przemówienie nad grobem wygłosił Jerzy Wójcik, szef rady miasta w Świeciu.

- Byłeś dobrym człowiekiem, zawsze niosłeś pomoc innym ludziom - mówił Wójcik podkreślając, że zmarły angażował się w każde swoje zawodowe zajęcie. Gdy pracował w straży miejskiej sprawiał, że "całe miasto czuło się bezpiecznie", gdy był posłem miał chętnie uczestniczyć w lokalnym życiu, po zakończeniu pracy parlamentarnej angażował się w pracę w MOPS. - Twój imiennik nie miał domu. Pomogłeś mu - wspominał Wójcik, który podkreślił, że żegna zmarłego w imieniu władz Świecia i mieszkańców.

Kim był Janusz Dzięcioł? 

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat. Posłem był w latach 2007-2015. W 2001 roku wygrał pierwszą polską edycję programu ''Big Brother''. W karierze zawodowej był m.in. szefem straży miejskiej w Świeciu. W 2014 roku startował w wyborach na urząd prezydenta Grudziądza. W 2019 roku startował w wyborach do Sejmu jako bezpartyjny polityk z listy PSL.

RadioZET.pl/PAP