Zamknij

Jest termin pogrzebu Jolanty Szczypińskiej

Redakcja
10.12.2018 15:09
Jest termin pogrzebu Jolanty Szczypińskiej
fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News

W poniedziałek 17 grudnia, o godzinie 11.30 w Kościele Mariackim w Słupsku odbędą się uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej - poinformowała w poniedziałek posłanka PiS Elżbieta Witek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę przed południem po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat.

Zobacz także

- Pogrzeb odbędzie się 17 grudnia. O godz. 11.30 rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe w Kościele Mariackim w Słupsku i stamtąd, bezpośrednio po mszy świętej, jest przejście na cmentarz komunalny - poinformowała Witek.

Sylwetka

Szczypińska z zawodu była pielęgniarką. W latach 80. zakładała Solidarność w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu. Karierę polityczną zaczynała w Porozumieniu Centrum, partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była wśród współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

Była posłanką na Sejm RP ze Słupska w IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS. Jolanta Szczypińska była w delegacjach Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej. Pracowała też w czterech zespołach parlamentarnych – jako wiceprzewodnicząca w polsko-chorwackim i polsko-palestyńskim i jako członek w polsko-ukraińskim i w polsko-tajwańskim.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ