Zamknij

Politycy różnych partii wezmą udział w pogrzebie Jolanty Szczypińskiej

Redakcja
12.12.2018 23:42
Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej. W środę posłankę PiS wspominali posłowie w Sejmie
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News (ilustracyjne)

W zaplanowanym na 17 grudnia pogrzebie posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej wezmą udział przedstawiciele większości partii parlamentarnych. Uroczystość będzie miała charakter państwowy. W środę zmarłą 61-latkę uczczono na posiedzeniu Sejmu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podał portal WP.pl, w pogrzebie Szczypińskiej swoją obecność zapowiedzieli posłowie PiS, Platformy, Nowoczesnej i PSL. W uroczystościach organizowanych przez Kancelarię Sejmu wezmą udział również przedstawiciele władz państwowych.

Zdaniem WP.pl w Słupsku 17 grudnia pojawi się premier Mateusz Morawiecki i większość ministrów. 

Zobacz także

W środę zmarłą posłankę PiS wspominał Sejm.

- Była piękną postacią naszego ruchu politycznego, ale także szerzej - naszej całej politycznej wspólnoty, jakkolwiek jest ona dzisiaj podzielona - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Sądzę, że zasłużyła na dobrą, bardzo dobrą pamięć - podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał polityczną drogę Szczypińskiej. Jak mówił, była ona osobą zaangażowaną w Solidarność, prześladowaną działaczką podziemia. - Dowiedziałem się o niej po raz pierwszy, nie znając jej jeszcze, jako działacz Komitetu Helsińskiego właśnie dlatego (...), że podlegała szczególnie brutalnym prześladowaniom - wspominał prezes PiS.

Zobacz także

Przypomniał, że Szczypińska wiele lat działała w Porozumieniu Centrum i PiS-ie, była osobą głęboko zaangażowaną w sprawę Polski.

- To zaangażowanie trwało aż do ostatnich tygodni. Kiedy odzyskiwała na chwilę możliwość jakiejś aktywności, to przez cały czas zajmowała się - nawet z daleka, przez telefon - tym, co dzieje się w jej okręgu, tym, co dzieje się w sferze życia publicznego - podkreślił.

Kaczyński odmówił też modlitwę "Wieczne odpoczywanie".

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/PAP/PTD