Zamknij

Znana jest data pogrzebu Kristiny. Matka wystosowała nietypową prośbę

18.06.2019 19:16
Znana jest data pogrzebu Kristiny. Matka wystosowała nietypową prośbę
fot. Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Kristiny - bestialsko zamordowanej 10-latki z Mrowin, odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Żarowie. Matka dziewczynki wystosowała specjalną prośbę - dowiedział się ''Super Express''. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pogrzeb Kristiny z Mrowin odbędzie się w sobotę 22 czerwca. Bestialsko zamordowana 10-latka zostanie pochowana na cmentarzu komunalnym w Żarowie - podaje ''SE''. 

Mama dziewczynki wyszła z nietypową prośbą. Chce, aby na uroczystości pogrzebowe nie przychodzić ubranym na czarno, a w ulubionych kolorach Kristiny, czyli niebieskim i białym

CZYTAMY W ''SUPER EXPRESSIE''

W ceremonii pogrzebowej 10-latki wezmą udział koledzy i koleżanki Kristiny, którzy mieli przyjść na jej urodziny. Na grobie dziewczynki złożą zakupione prezenty.

Kristina z Mrowin nie żyje. Jakub A. usłyszał zarzuty 

10-letnia Kristina w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin.

PRZECZYTAJ: To ona znalazła zwłoki Kristiny. „Myślałam, że to manekin”

Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. 22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę po południu. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

We wtorek decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy, 22-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express