Zamknij

Pogrzeb Leszka Millera juniora. Poruszający wpis byłego premiera

Redakcja
01.09.2018 20:02
Leszek Miller
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

W sobotę w podwarszawskim Żyrardowie odbył się pogrzeb Leszka Millera juniora. Syn byłego premiera i lidera SLD spoczął w rodzinnym grobowcu. Wieczorem w mediach społecznościowych pojawił się wzruszający wpis Leszka Millera. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Urna z prochami syna Leszka Millera spoczęła w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Parafialnym przy ulicy Kasztanowej w Żyrardowie. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyli rodzice Leszek i Aleksandra Millerowie, córka Monika, byli premierzy Waldemar Pawlak i Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, były lidera SLD Wojciech Olejniczak oraz wiceprzewodniczącego tej partii Krzysztof Gawkowski. 

Były premier w mediach społecznościowych opublikował wzruszający wpis ze zdjęciami swojego syna. Leszek Miller podziękował również osobom, które wzięły udział w sobotnim pogrzebie. 

''Żyjemy obok śmierci, każdego dnia obrzuca nas swoim spojrzeniem, czasami wręcz czujemy jej lodowaty powiew, ale gdy umiera ktoś, kogo kochamy śmierć zabiera także cząstkę każdego z nas. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli dziś udział w pożegnaniu naszego Syna Leszka'' - napisał. 

Pogrzeb Leszka Millera juniora. ZDJĘCIA: 

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Piasecznie wszczęła śledztwo z art. 151 kk. w kierunku „doprowadzenia Leszka M. namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie”. Jest to kwalifikacja robocza śledztwa przyjmowana w przypadku „tego typu zdarzeń”.

Zobacz także

Leszek Miller junior miał 48 lat. Był absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Po ukończeniu studiów zajął się prowadzeniem interesów, współpracował m.in. z rajdowcem Sobiesławem Zasadą. Leszek M. junior pracował także w spółkach skarbu państwa.

RadioZET.pl/DG