Zamknij

Kraków myślami z Gdańskiem. Miasto w szczególny sposób pożegna Pawła Adamowicza

Redakcja
18.01.2019 11:16
paweładamowicz żegnany w krakowie
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Urząd Miasta w Krakowie uczci pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W sobotę, w dniu jego pogrzebu, z Wieży Mariackiej w Krakowie popłynie utwór „The Sound of Silence”, który wybrzmiał podczas marszu milczenia w Gdańsku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Piosenkę „The Sound of Silence” zagrają muzycy z Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej. Utwór wybrzmi z Wieży Mariackiej tuż po hejnale.

Zobacz także

Mieszkańcy stolicy Małopolski już od piątku mogą wpisać się do księgi kondolencyjnej. Ta została wystawiona w Urzędzie Miasta przy pl. Wszystkich Świętych. Jako pierwszy wpisał się do niej prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków myślami z Gdańskiem

Z kolei na wieży ratuszowej na Rynku Głównym zawisła w piątek flaga z napisem „Kraków myślami z Gdańskiem”. To samo hasło będzie wyświetlane na TAURON Arenie Kraków i jest już emitowane na ekranach w autobusach i tramwajach.

W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę barwami Gdańska zaświecą: Centrum Kongresowe ICE Kraków, kładka o. Bernatka, Pawilon Wyspiańskiego, wieża ratuszowa i estakada tramwajowa Wielicka-Lipska.

EN_01358200_0012
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Śmierć Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia po tym, jak dzień wcześniej, podczas 27. Finału WOŚP został trzykrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego Stefana W.

Zobacz także

Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, operacja trwała pięć godzin. W poniedziałek poinformowano, że jego życia nie udało się uratować. Adamowicz miał 53 lata. Rozpoczynał szóstą kadencję na stanowisku prezydenta Gdańska. Pełnił tę funkcję przez ponad 20 lat.

Sprawca zamachu, 27-letni Stefan W., usłyszał zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK