Zamknij

WOŚP odpowiada na apel żony Pawła Adamowicza. Internauci: Łza się w oku kręci

Redakcja
18.01.2019 13:26
wośp adamowicz
fot. PAP/Adam Warżawa

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odniosła się do słów żony tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Podczas zgromadzenia w Gdańsku Magdalena Adamowicz w poruszających słowach zaapelowała do Jurka Owsiaka, aby nie rezygnował z kierowania WOŚP. Wcześniej rodzina prezydenta Gdańska prosiła, by na pogrzeb nie przynosić kwiatów i zniczy, ale wesprzeć m.in. WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na prośbę rodziny śp. prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza, zdecydowała się przeprowadzić zbiórkę wśród osób uczestniczących w sobotnich uroczystościach pogrzebowych – przekazała fundacja w mediach społecznościowych.

Fundacja poinformowała, że zbiórka będzie kontynuacją 27. finału WOŚP. Na miejscu pojawią się wolontariusze z finałowymi identyfikatorami, skarbonkami oznaczonymi żałobną symboliką, a także z charakterystycznymi serduszkami WOŚP.

Zobacz także

Przedstawiciele WOŚP podkreślają, że zbiórka będzie prowadzona z pełnym poszanowaniem powagi sytuacji i jest dla nich przede wszystkim wyrazem szacunku dla woli bliskich Pawła Adamowicza. – Zebrane podczas kwesty środki zostaną spożytkowane na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, placówki szczególnie bliskiej śp. Prezydentowi Gdańska – poinformowano. To właśnie gdańskie hospicjum, zgodnie z wolą rodziny Pawła Adamowicza, było drugim celem, na jaki zachęcano do przekazywania datków podczas pogrzebu.

Internauci nie ukrywają wzruszenia. „Piękny gest pięknych ludzi. Aż łza się w oku zakręciła, że ludzie w obliczu osobistej tragedii myślą o innych, myślą, by pomóc potrzebującym. Panie Prezydencie Adamowiczu – może być Pan dumny że swojej rodziny” – pisze Wiola. Z kolei Zofia podkreśla, że wyjątkowym gestem ze strony WOŚP jest przekazanie datków na hospicjum: „Taka Wasza decyzja ... wzrusza” – pisze Zofia.

Pogrzeb Pawła Adamowicza

Główne uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza zaplanowano w Bazylice Mariackiej na godzinę 12. Rozpoczną się one mszą pogrzebową pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia.

Zobacz także

Władze Gdańska, zgodnie z wolą rodziny prezydenta, apelują o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy. Zamiast tego prosi się o datki na dwa cele – WOŚP i hospicjum im. Ks. Dutkiewicza. Pieniądze będą zbierać wolontariusze.

Ci, którzy chcą pożegnać prezydenta Gdańska, ale nie mają możliwości zjawić się w Trójmieście, będą mogli śledzić transmisje z uroczystości pogrzebowych m.in. w Warszawie, Poznaniu czy Sopocie, gdzie dla mieszkańców zostaną postawione telebimy.  

Zobacz także

RadioZET.pl/MK

C