Zamknij

Pogrzeb Pawła Adamowicza. Jest oficjalny termin

Redakcja
15.01.2019 20:05
Pogrzeb Pawła Adamowicza. Jest oficjalny termin
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. W środę przed południem będzie konferencja prasowa w gdańskim ratuszu, na której mają zostać podane szczegóły uroczystości pogrzebowych - poinformowała we wtorek rzeczniczka samorządowca, Magdalena Skorupka-Kaczmarek. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzeczniczka prasowa nieżyjącego samorządowca Magdalena Skorupka-Kaczmarek poinformowała we wtorek PAP, że konferencja jest zaplanowana na godz. 11.00. Tematem spotkania z mediami będzie pogrzeb Pawła Adamowicza oraz inne wydarzenia ku jego czci.

Zobacz także

Skorupka-Kaczmarek potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje, że pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę.

Zobacz także

Miejsce pochówku jeszcze nieznane

Według niektórych lokalnych mediów, nie jest wykluczone, że miejscem pochówku prezydenta będzie Bazylika Mariacka w Gdańsku, ale ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rodziny Pawła Adamowicza.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Zobacz także

Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania tj. od 1990 r.; w latach 1994-98 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

RadioZET/PAP/JZ