Zamknij

Andrzej Duda pośmiertnie odznaczył Pawła Królikowskiego. Wzruszający moment

05.03.2020 11:41
Andrzej Duda
fot. PAP

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Popularny aktor został w czwartek pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Andrzej Duda przekazał order żonie zmarłego, Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej podczas uroczystości pogrzebowych, które odbywają się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Warszawie.

Paweł Królikowski spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W ostatnim pożegnaniu Królikowskiego uczestniczy rodzina, przyjaciele, fani, przedstawiciele świata kultury i władz, w tym prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

net-20305091
fot. PAP

Paweł Królikowski nie żyje. Kim był ceniony aktor? 

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 r. w Zduńskiej Woli. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, prezenterem i realizatorem telewizyjnym. Od 16 kwietnia 2018 r. do ostatnich dni pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

Zobacz także

Widzowie pokochali Królikowskiego za role serialowe, grał m.in. onkologa profesora Sławomira Starzyńskiego w "Na dobre i na złe" (2005–2006), a przede wszystkim Jakuba Kusego w serialu "Ranczo". Za tę rolę otrzymał w 2007 r. nagrodę "Melonik" dla najlepszego aktora komediowego na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Ostatnio był jurorem w telewizyjnym programie "Twoja Twarz brzmi znajomo".

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku po ciężkiej chorobie w wieku 58 lat. 

RadioZET.pl/PAP