Zamknij

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Znamy datę pogrzebu. Wzruszający nekrolog

26.08.2019 08:22
Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Znamy datę pogrzebu. Wzruszający nekrolog
fot. Wojciech Strozyk/ Reporter

Rodzina tragicznie zmarłego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka zamieściła w „Gazecie Wyborczej” nekrolog zawierający szczegóły jego pogrzebu. Rodzina zaapelowała, by nie składać po mszy kondolencji i zamiast kwiatów, przekazać ofiarę na wskazane organizacje.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Msza żałobna tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia, o godzinie 19.00, w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornej przy ul. Anny Walentynowicz 1 (dawna ul. Jaworskiego).

W piątek 30 sierpnia urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka zostanie złożona w Fuledzie koło Giżycka. Jak podkreśla jego rodzina, w miejscu „szczególnie ukochanym przez Piotra”.

Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka zaapelowała, by nie składać po mszy kondolencji i zamiast kwiatów, przekazać ofiarę na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Edukidsmed” – Akademia Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, ratującą porzucone, skrzywdzone zwierzęta.

Tragiczna śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą motorówkę, na której pokładzie nikogo nie było. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skrętu obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. „Niestandardowa procedura” ws. zwłok

Od niedzieli powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni — wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Nowe fakty: na początku na motorówce były 3 osoby

Identyfikacja potwierdziła, że znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku, co do którego prokuratura rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo – podała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Od niedzieli poszukiwanym był Piotr Woźniak-Starak.

RadioZET.pl/PAP/GazetaWyborcza