Zamknij

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy został pochowany w Fuledzie

30.08.2019 19:49
Piotr Woźniak-Starak
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Piotr Woźniak-Starak został w piątek pochowany w Fuledzie - podaje ''Onet''. Urna z prochami producenta filmowego została złożona na terenie posiadłości rodziny Staraków na Mazurach. Okazuje się, że rodzina Woźniaka-Starak  nie musiała występować o zgodę sanepidu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka rozpoczął się już w czwartek. Producent filmowy, którego ciało zostało znalezione 22 sierpnia na jeziorze Kisajno na Mazurach, został pożegnany w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą. 

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli ojczym Jerzy Starak, matka Anna Woźniak-Starak, żona Agnieszka Woźniak-Starak - oraz przyjaciele -  między innymi Anna Lewandowska, Zofia Ślotała z Kamilem Haidarem, Magdalena Boczarska z Mateuszem Banasiukiem, Edward Miszczak, Alicja Bachleda-Curuś czy Piotr Kraśko z żoną. 

Piotr Woźniak-Starak został pochowany w Fuledzie

W czwartek Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zdementował medialne informacje o "specjalnym zezwoleniu" dla rodziny zmarłego dot. jego pogrzebu w Fuledzie. ''Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu'' - napisano w komunikacie. 

Jak ustalił ''Onet'', rodzina Piotra Woźniaka-Staraka nie potrzebowała takiego zezwolenia. Art. 12 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych dopuszcza złożenie zwłok w grobach ziemnych, w grobach murowanych lub w katakumbach oraz zatopienie w morzu.

W przypadku grobów ziemnych, grobów murowanych i kolumbariów obowiązuje wymóg ich lokalizacji na terenie cmentarza. Przepis ten nie obejmuje katakumb - pomieszczeń z niszami w ścianie, przeznaczonych do pochówku zwłok. Właśnie w takim miejscu została złożona urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka

onet

Piotr Woźniak-Starak, którego ciało odnaleziono w czwartek w jeziorze Kisajno, był producentem filmowym i reklamowym. Jego największym sukcesem byli "Bogowie" w reż. Łukasza Palkowskiego. Wyprodukował także m.in. "Sztukę kochania" w reż. Marii Sadowskiej oraz czekającą na premierę "Ukrytą grę" Łukasza Kośmickiego. 

RadioZET.pl/Onet