Zamknij

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego wydała oświadczenie ws. pogrzebu artysty

Redakcja
27.05.2017 12:27

Na oficjalnej stronie Zbigniewa Wodeckiego pojawiło się oświadczenie rodziny zmarłego artysty w sprawie zbliżającego się pogrzebu. 

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego wydała oświadczenie ws. pogrzebu artysty
fot. PAP

Ceremonia pogrzebowa Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się we wtorek o godzinie 14:00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Msza święta zostanie odprawiona w samo południe w Bazylice Mariackiej, a nie jak pierwotnie zakładano w kościele św. Piotra i Pawła. 

W oświadczeniu wydanym przez rodzinę artysty zawarte są dwie prośby. Pierwsza dotyczy ceremonii pogrzebowej.

''Po zakończeniu mszy świętej nie będziemy udzielać wypowiedzi mediom, zaś zamiast kwiatów i wiązanek prosimy o przekazanie datków na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Zwracamy się z prośbą o okazanie szacunku i powagi, które powinny towarzyszyć uroczystości'' - napisano.

Zobacz także

Druga prośba związana jest z czasem okresu żałoby po artyście. 

''Prosimy także, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby''.

Zbigniew Wodecki był autorem polskich przebojów, skrzypkiem i trębaczem. Zmarł w poniedziałek w jednym z warszawskich szpitali. Miał 67 lat.

RadioZET.pl/DG