Zamknij

Ostra krytyka rządu ze strony Jurka Owsiaka. Sprawę wyjaśnia policja

05.08.2019 21:06
Ostra krytyka rządu ze strony Jurka Owsiaka. Sprawę wyjaśnia policja
fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter /East News

- Czemu nie karzecie polityków, którzy zapier****** samolotami za moje, kur**, pieniądze? - pytał na głównej scenie festiwalu Pol’And’Rock organizator wydarzenia i szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak. Odniósł się w ten sposób do jednej z afer, która w ostatnim dniach wstrząsnęła opinią publiczną. Po licznych skargach na niecenzuralne słowa, prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające – informuje Onet.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostre słowa pod adresem obecnego rządu padły ze strony organizatora jednego z najpopularniejszych polskich festiwali. Jurek Owsiak, który słynie z nierzadko dosadnych i bardzo konkretnych wypowiedzi, nie powstrzymał się od wygłoszenia kilku uwag. Niestety, nie zabrakło również przekleństw.

- Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, gdyż Polska się stacza. Czemu nie karzecie polityków, którzy zapier****** samolotami za moje, kur**, pieniądze? - mówił z głównej sceny.

Loty Marszałka Sejmu

Jurek Owsiak krytykował między innymi postępowanie Marszałka Sejmu. W ostatnim czasie Polską wstrząsnęła afera polityczna, związana z podróżami lotniczymi marszałka. Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu Radio ZET ujawniło, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach w poniedziałek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka oraz 10 tys. zł na Caritas Polska w zamian za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

Zobacz także

-  Dlaczego ich (polityków rządu – red.) nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Bądźcie z nami na finale WOŚP. 176 milionów. A wy, kur**, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy, kur**, do nas macie? – pytał Owsiak.

Zobacz także

Sprawa Marszałka Kuchcińskiego ma znacznie szerszy wymiar. Przypomnijmy, że interweniował prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wniósł, by doprecyzować prawo w kontekście opłat za loty, które ponosiliby bliscy polityków. Po tej inicjatywie Kuchciński zadeklarował, że – oprócz obiecanych wcześniej 15 tysięcy złotych - pokryje koszt 1 wojskowego lotu na kwotę 28 tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że to nikły procent tego, co marszałek zdążył wylatać. Onet informował później o zawrotnej sumie – państwo opłaciło loty Kuchcińskiego na kwotę 4 milionów złotych.

Policja wyjaśnia sprawę

Wielu osobom nie spodobały się wypowiedzi szefa WOŚP – na szefa WOŚP posypały się skargi. Policja podjęła czynności wyjaśniające w sprawie niecenzuralnych słów, które w trakcie imprezy padły ze strony Jurka Owsiaka.

Zobacz także

- My zajmujemy się każdym wykroczeniem, każdym przestępstwem. Jeżeli takie informacje spływają, jesteśmy zobowiązani, żeby jako policja wykonać czynności wyjaśniające w zakresie przestępstwa czy wykroczenia. Tak samo będzie i w tym wypadku. Niezależnie od tego, czy informacja ta spłynęła bezpośrednio na policję, czy została przekazana przez media – mówił w rozmowie z Onetem Grzegorz Jaroszewicz, z biura prasowego lubuskiej policji. Doprecyzował, że rezultaty postępowania wyjaśniającego zadecydują o tym, czy zasadne jest wszczęcie sprawy o wykroczenie lub przestępstwo.

RadioZET.pl/gazeta.pl/Onet

C