Zamknij

Pol’and’Rock Festival: Kurski i Holecka w mundurach. Kult dopiekł TVP i PiS

04.08.2019 16:11
Holecka i Kurski w mundurze
fot. Twitter.com/Jacek Nizinkiewicz

Pol’and’Rock Festival zakończył się mocnym, politycznym akcentem. W trakcie sobotniego koncertu zespołu Kult na telebimach wyświetlono wizerunki Jacka Kurskiego, Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka w mundurach. Do sprawy odnióśł się szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wizerunki Jacka Kurskiego, Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka w mundurach z czasów PRL pojawiły się na telebimach głównej sceny w Kostrzynie nad Odrą jako tło do utworu "Po co wolność" zespołu Kult. O sprawie poinformował w mediach społecznościowych dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

''Wczoraj, podczas koncertu Kultu na #PolAndRockFestival, gdy Kazik śpiewał: „Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież telewizję...” pojawili się w mundurach na telebimach Jacek Kurski, Danuta Holecka i Adamczyk, prowadzący Wiadomości TVP. Bardzo naturalnie wyglądali'' - napisał. 

Przypomnijmy - dziennikarze prowadzący "Dziennik Telewizyjny", czyli główny program informacyjny TVP1 bedący głównym ośrodkiem propagandy władz PRL i PZPR, występowali w mundurach. 

Kurski i Holecka w mundurach. Szef TAI odpowiada 

Do sprawy odniósł się na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. "Kazik znów odleciał. Zupełnie jak wtedy, gdy razem z menedżerem groził pozwami swoim fanom. Czego to człowiek nie zrobi dla pieniędzy. Jak to leciało? Wszyscy artyści to..." - napisał. 

https://twitter.com/OlechowskiJarek/status/1157947835083628545

Pol'and'Rock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Przez 23 edycje nosił nazwę "Przystanek Woodstock". Została zmieniona ze względów prawnych. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 1995 r. w Czymanowie w obecnym woj. pomorskim. Kolejna – w Szczecinie, na terenie aeroklubu w Dąbiu. Następne edycje do 2003 r. (oprócz "Dzikiego Przystanku Woodstock" w Lęborku w 2000 r.) odbywały się w Żarach (Lubuskie). W 2004 r. impreza przeniosła się na teren dawnego poligonu w Kostrzynie nad Odrą.

RadioZET.pl