Zamknij

Śmierć 35-latka na Pol’and’Rock. Policja ujawniła wyniki sekcji zwłok

05.08.2019 19:34
Pol’and’Rock
fot. PAP

Sekcja zwłok 35-letniego mężczyzny, którego ciało odnaleziono w czwartek na Pol’and’Rock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą, wykazała, że zmarł on w wyniku zatrucia amfetaminą. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pierwszego sierpnia na polu namiotowym w Kostrzynie nad Odrą znaleziono ciało 35-letniego mężczyzny, który przebywał ze znajomymi na festiwalu Pol’and’Rock. Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania.

Jak powiedziała prokurator Małgorzata Fila z Prokuratury Rejonowej w Słubicach, wykluczono udział osób trzecich, a sekcja zwłok wykazała też, że mężczyzna nie miał żadnych obrażeń wewnętrznych i zewnętrznych. 35-latek zmarł na skutek zatrucia amfetaminą. 

Podczas festiwalu zmarł także drugi mężczyzna. W piątek po południu pogotowie przetransportowało do szpitala w Kostrzynie 54-latka bez funkcji życiowych; mimo akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. Przyczynę śmierci ma wykazać sekcja zwłok. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Pol’and’Rock: łącznie ponad 130 przestępstw

Liczba uczestników, którzy przyjechali na Pol’and’Rock Festival, w kulminacyjnym momencie oscylowała w granicach 285 tys., z czego 56 tys. przyjechało pociągami – wynika z informacji policji. Funkcjonariusze przeprowadzili niemal 34 tys. profilaktycznych badań na zawartość alkoholu.

Bezpieczeństwa uczestników festiwalu strzegło oddelegowanych do tego zadania blisko 1,6 tys. policjantów. Z tego 200 to funkcjonariusze drogówki, a ok. 750 to policjanci z innych miast, m.in. z Katowic, Olsztyna, Krakowa czy Kielc.

Zobacz także

– Policjanci odnotowali łącznie 131 przestępstw, spośród nich najwięcej, bo 83 dotyczyło zdarzeń narkotykowych, głównie posiadania narkotyków – poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadkom. Marcin Maludy. Kolejne 22 przestępstwa to kradzieże, głównie dokumentów i pieniędzy.

Jeszcze w czwartek służby organizatora festiwalu ujawniły u 21-letniego mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego 96 tabletek ekstazy oraz drobne ilości haszyszu i marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

RadioZET.pl/PAP