Zamknij

Wielkie sprzątanie w Kostrzynie nad Odrą. Potrwa nawet 3 tygodnie [ZDJĘCIA]

Redakcja
06.08.2018 11:45
PolAndRock Festival 2018
fot. PAP

W sobotę, 4 sierpnia, w Kostrzynie nad Odrą zakończył się Pol'and'Rock Festival 2018. Służby porządkowe przystąpiły do akcji wielkiego sprzątania. Na festiwalowej łące zalegają tony śmieci. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje „Gazeta Lubuska”, organizatorzy tegorocznego festiwalu zadbali, by firmy porządkowe miały mniej pracy. Wszystko za sprawą specjalnej akcji „Zaraz będzie czysto”. Na festiwalowiczów czekały specjalne worki oraz punkty segregacji odpadów. 

Mimo to na festiwalowej łące w Kostrzynie nad Odrą pozostawiono tony śmieci. „Koszt uprzątnięcia terenu ponosi organizator. Sprzątaniem zajmuje się specjalnie do tego wynajęta firma. Trwa to zazwyczaj około dwóch, trzech tygodni” – czytamy. 

Tony śmieci na Pol'and'Rock Festival. ZDJĘCIA: 

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Oprócz koncertów proponuje wiele innych aktywności. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych uczestnicy imprezy spotkają się z przedstawicielami świata kultury, polityki i sportu. Podczas festiwalu zaprezentują się także organizacje pożytku publicznego, realizowane są programy edukacyjne i sportowe.

Zobacz także

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowe Finały WOŚP.

RadioZET.pl/Gazeta Lubuska/PAP/DG