Zamknij

Polacy urządzili grilla nad jeziorem. Zobacz filmik ku przestrodze

Redakcja
27.06.2017 12:18
tak konczy się grillowanie. Zobacz ku przestrodze
fot. Screen YouTube

"Janusz i Grażyna nad wodą w niedzielę" - taki opis znalazł się pod filmikiem, który od kilku dni krąży po sieci. Materiał, na którym widać, jak łatwo jest doprowadzić do pożaru, został wyświetlony już dziesiątki tysięcy razy. Publikujemy go jako przestrogę.

Kilka dni temu w serwisie YouTube opublikowany został filmik, który idealnie nadaje się jako ostrzeżenie przed nieodpowiedzialnym grillowaniem. Krótki materiał pod tytułem "Grill się udał" nakręcony został w Polsce, o czym świadczyć może zarówno podpis pod filmem, jak i komentarze obserwatorów całego zajścia, których słychać w filmiku. W ciągu kilkunastu sekund tego wideo widzimy, jak ogień z grilla przenosi się na trawę, a następnie na drzewo. Kilka chwil i grill pozostawiony bez nadzoru przez "Janusza i Grażynę" wystarczą, by doszło do poważnego pożaru. To szczególnie niebezpieczne latem, w okresie wysokich temperatur i suszy. Właściciele grilla wybrali nie tylko miejsce tuż przy drzewie, ale też ustawili go tak, by wiatr z gorącym powietrzem i iskrami wiał wprost na trawy i pobliską sosnę.

Poniższy filmik na YouTube obejrzało już prawie 140 tysięcy osób, zainteresowały się nim także zagraniczne media.

Pod materiałem pojawiły się dziesiątki komentarzy od osób krytykujących zachowania "Janusza i Grażyny". Nie obyło się też bez pytań o ciąg dalszy. I tego nie mogło zabraknąć. Jak zakończyło się to wydarzenie? Oczywiście wezwaniem straży pożarnej, która na szczęście szybko ugasiła rozprzestrzeniające się płomienie.

Obydwa filmiki warto zapamiętać ku przestrodze, by trwające i każde następne lato spędzać bezpiecznie i nie narażać siebie i innych na utratę życia lub zdrowia.

RadioZET.pl/AS