Zamknij

Najnowszy sondaż Ranstadt o pracy w Polsce. 73 proc. zadowolonych

Redakcja
11.04.2017 16:24
Najnowszy sondaż Ranstadt o pracy w Polsce. 73 proc. zadowolonych
fot. Pexels.com

Co piąty pracownik w Polsce zmienił pracę w ostatnich sześciu miesiącach, ale niemal 3/4 pracujących uważa swoją pracę za satysfakcjonującą. Na tle pozostałych państw Europy jesteśmy optymistami. Instytut Badawczy Ranstadt opublikował wyniki najnowszego sondażu.

Zagłosuj

Czy planujesz zmienić pracę?

Liczba głosów:

Z badania wynika, że 21 proc. pracowników w Polsce zmieniło pracę w ciągu ostatniego półrocza. To o 3 proc. mniej w porównaniu do IV kwartału 2016 r. - Głównymi wskazywanymi przez respondentów powodami zmiany pracy w ostatnich 6 miesiącach były lepsze warunki pracy, osobiste pragnienie zmiany oraz zmiana struktury firmy – podaje PAP.

Cieszyć może liczba zadowolonych ze swojej aktualnej pracy. 73 proc. badanych w Polsce ocenia swoją prace jako satysfakcjonującą. To więcej niż średnia dla całej Europy - 71 proc. i tylko kilka proc. więcej niż najlepsza w badaniu Dania (79 proc.).

- Wyniki badania świadczą o dużej mobilności Polaków. Ale ta mobilność zmniejsza się wraz z wiekiem i są to nieuchronne procesy starzenia się zasobów pracy, co będzie wpływać na pogorszenie sytuacji na tym rynku - komentował Polskiej Agencji Prasowej Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

W międzynarodowym sondażu przeprowadzanym co kwartał wzięło udział 838 osób. Badania obejmowały pracowników w wieku 18-65 lat pracujących co najmniej 25 godz. w miesiącu, zatrudnionych zarówno na podstawie umowy o pracę, umowę cywilnoprawną, jak i tych będących na samozatrudnieniu.

RadioZET.pl/PAP/strz