Polska opuści UE? Szymański: Jest to całkowite science fiction

Redakcja
05.01.2018 11:40
Polska opuści UE? Szymański: Jest to całkowite science fiction
fot. Pixabay

Wyjście Polski z UE to całkowite science fiction. PiS nigdy nie przyłoży ręki do takiego scenariusza - powiedział w piątek wiceszef MSZ Konrad Szymański. Ocenił, że polityka Brukseli wobec Polski może prowokować sceptyczne reakcje.

Zagłosuj

Czy Polska powinna opuścić UE?

Liczba głosów:

Szymański był pytany w programie Onet Rano, czy Polexit jest realnym scenariuszem. - Jest to całkowite science fiction. PiS nigdy nie przyłoży ręki do takiego scenariusza, ponieważ nie rozwiązuje on żadnego problemu, a stwarza nowe - odparł wiceminister.

Ocenił, że obecnie w relacjach Polski z UE "mamy do czynienia z barwnymi, spektakularnymi napięciami politycznymi". Wyraził nadzieję, że "niebawem, dzięki wyobraźni politycznej wszystkich" ich nie będzie.

Szymański pytany, czy stanowisko rządu na temat ewentualnego Polexitu nie zmieni się w skutek polityki prowadzonej przez UE wobec Polski, ocenił, że "nierozsądna, zbyt konfrontacyjna polityka Brukseli, może prowokować reakcje sceptyczne". Podkreślił, że rząd chciałby tego uniknąć.

Zobacz także

Przypomniał, że obecnie większość Polaków opowiada się za członkostwem Polski w UE. Oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość podziela ten pogląd i nie zamierza go zmienić.

- Będziemy się starali, żeby integracja europejska była komfortowym miejscem dla Polaków i polskich interesów. Oczekujemy zrozumienia tego stanowiska po stronie Brukseli - dodał wiceminister spraw zagranicznych.

RadioZET.pl/PAP/DG